31. 5. 2008

O nás ...

Oddíl silového trojboje Varnsdorf, o.s. vznikl 28.3.2008 (jde o prvně založený oddíl silového trojboje ve městě Varnsdorf). Oddíl založil Miroslav Tarnóczy (předseda oddílu), Jan Pianka a Daniel Pianka. OST Varnsdorf je registrován pod Českým svazem silového trojboje (federace IPF).

Historie oddílu
Počátky našeho soutěžení sahají do roku 2005, kdy jsme se zúčastnily prvního ročníku Aréna cupu v mrtvém tahu – tehdy nikdo z našich nynějších členů neměl licenci ČSST a soutěžili jsme tak v kategorii volně příchozích za město Varnsdorf.
První soutěže, které naši dnešní členové absolvovali již pod licencí ČSST byly v roce 2006 a to pod hlavičkou oddílu Aréna PWL Nový Bor. Zde se začali sbírat nové zkušenosti a poznatky. První tituly na sebe nenechaly dlouho čekat a Daniel Pianka se poprvé stal mistrem ČR v benchpressu ve váhové kategorii do 60 kg.
Následně došlo k přechodu do oddílu SK Olymp Fitness Nový Bor, jelikož oddíl Aréna PWL Nový Bor ukončil činnost v ČSST. Důvodem nesetrvání v původním oddíle byl fakt, že Aréna PWL Nový Bor založila vlastní svaz (GPC), kde neexistuje kontrola na zakázané látky (růstové hormony, steroidy). První velké úspěchy našich nynějších členů přišly právě pod SK Olympem a to dvěma tituly mistra ČR, jedním titulem vícemistra ČR a též dvojnásobným rekordem v benchpressu.
Ovšem touha reprezentovat přímo naše město vyústila roku 2008, kdy jsme se rozhodli pro založení vlastního oddílu, který se tak stal prvním oddílem silového trojboje v našem městě. Další úspěchy už tedy následovaly přímo pod OST Varnsdorf, kdy se nám povedlo získat první a třetí místo na mistrovství ČR v silovém trojboji a taktéž nový národní rekord v benchpressu. Úspěch byl korunován třetím místem našeho oddílu na mistrovství ČR.