7. 3. 2010

18. Mistrovství Čech v silovém trojboji – Praha (Řepy)


Po úspěšné „kvalifikaci“ z předchozí soutěže v mrazivém prostředí Litvínova se náš oddíl zúčastnil 18. Mistrovství Čech v silovém trojboji, které se konalo 6.3.2010 v Praze Řepích. Do dění závodu se mohl tedy zapojit jak Daniel Pianka, tak i jeho bratr Jan Pianka. Celou soutěž pořádal oddíl silového trojboje Sporting Apis v čele s Romanem Tůmou v prostředí ZŠ gen. Peřiny.

Tentokrát se náš oddíl musel obejít bez realizačního týmu, takže trenér Mirek Tarnóczy musel zvládnout vše sám, což ho nakonec určitě vysílilo více než samotné závodníky. S přehledem totiž zvládnal nejen nahlašovat pokusy svých svěřenců, pomáhat jim při rozcvičování, ale hlavně natahovat kluky do dresů a k tomu také stačil vyfotografovat některé pokusy, aby bylo možné na tyto stránky co umístit ;-).

Cesta z Varnsdorfu do Prahy byla poznamenána sněhovou kalamitou, ale i přesto jsme dojeli na místo konání soutěže včas … a až na menší problém s navigací jsme pod čerstvou sněhovou peřinou přeci jenom našli Peřinovu základku ;-). Následovala tradiční prezentace, kontrola výstroje a vážení … tentokrát se vše obešlo bez nějakých obtíží a běhání po sídlišti. Nejlehčí byl tradičně Honza 58,8 kg (urologický čajík zjevně pomohl) a Dan se dostal též pod 60ti kilovou hranici a ručička na váze mu ukazovala 59,5 kg.

Poté jsme se již odebrali do „předcvičovny“ … nutno dodat, že by dokonale „zmražená“ – byla tam neskutečná zima. Následovalo tradiční doplnění tekutin, jídla a různých doplňků k podpoře výkonů – samozřejmě žádný doping ! Soutěž samotná probíhala přímo v malé tělocvičně, kde bylo též občerstvení pro diváky a soutěžící.

A nyní k samotné soutěži. Již tradiční první disciplínou byl dřep. Jelikož byla v rozcvičovně zima, šlo to „ztuha“ ;-). To na place už bylo lepší klima, sice jsme se všichni tísnili kolem pódia, ale hrála výborná hudba a ta vytvořila pořádnou soutěžní atmosféru. Na první dřep šel Honza, který si zvolil základ 140 kg, což nebyl žádný problém. To ve druhém pokusu se 150 kg to bylo již těžší a pokus, kvůli nedostatečné hloubce uznán nebyl. Honza si sice myslel, že hloubka byla v pořádku, ale přesto šel na třetí pokus se stejnou hmotností, tj. 150 kg a tentokrát byl již úspěšný. Danovi se tentokrát dřep vůbec nezdařil. Sice lehce dřepl základ se 145 kg, ale druhý pokus se 160 kg se mu vůbec nevydařil. Dřep byl sice dostatečně hluboký, nicméně nahoru už mu to nešlo a tak nakladači měli plné ruce práce. Třetí pokus Dan zvládnul, ale tentokrát ho neuznali rozhodčí … opět hloubka dřepu. Takže Dan zapsal pouhých 145 kg, což bylo hluboko pod jeho schopnostmi a Honza se tak vyhoupnul do čela ve své váhové kategorii.

Na benchpressu si Honza moc nevěřil, jelikož předchozí příprava se nevyvedla dle jeho představ. Přesto základ se 100 kg činkou nebyl vůbec problém zvednout a taktéž naložil i s druhým pokusem se 105 kg. Na třetí pokus, tak jako v Litvínově si nechal naložit 110 kg a i tuto hmotnost s přehledem zvládl. Dan namlsaný rekordem z předchozích závodů chtěl opět zaútočit na své maximum a tak základ se 110 kg nebyl pro něj žádný problém. Druhý pokus se 120 kg se opět vydařil. Na třetí pokus si nechal naložit 130 kg, což by znamenalo další vylepšení jeho vlastního rekordu. Bohužel, bylo to již nad jeho síly a tak se „rekordové tabulky“ již neměnily.

Do těchto chvil byla soutěž v této kategorii vyrovnaná a o rozdělení medailí mohl rozhodnout jedině mrtvý tah. Na place bylo už docela nedýchatelno, vedro a více než vhod přišla parádní hudba, kterou zajistil pořádající oddíl (a tak by to mělo být na všech soutěžích). Tentokrát šel na svůj první pokus Honza, základ se 180 kg s lehkostí překonal. Ovšem druhým pokusem se 195 kg, které opět s přehledem zvládl se dostal do průběžného vedení. Nicméně nechtěl taktizovat pro zisk zlaté medaile a raději se zaměřil na vylepšení svého maxima v této disciplíně a na třetí pokus si nahlásil rovných 200 kg. S činkou se popral jak jen mohl, ale bohužel rozhodčí pokus neuznali v poměru hlasů 2:1 – těžko říct, kde byl problém, pokus vypadal čistě. Toho všeho využil jeho bratr Dan a po skvěle zvládnutém základu taktéž na 180 kg si výborně vedl i při druhém pokusu na 190 kg. Třetím nahlášeným pokusem s 200 kg si mohl zajistit zlatou medaili. Dan toho využil a úspěšně absolvoval poslední pokus v této soutěži.

V konečném pořadí tedy Dan získal první místo a stal se tak mistrem Čech v silovém trojboji pro rok 2010 s celkovou nazvedanou váhou 465 kg (II. VT, 399,62 wilks.), jeho bratr Honza obsadil druhé místo za 455 kg (II. VT, 395,35 wilks). V pořadí oddílů obsadil náš oddíl OST Varnsdorf vynikající 3-4 místo z 16ti oddílů z celých Čech !

0 komentářů :