6. 2. 2010

18. mistrovství Severních a Východních Čech v silovém trojboji - Litvínov


Dne 6.2.2010 se v Litvínovském nákupním středisku Máj, konalo 18. mistrovství Severních a Východních Čech v silovém trojboji. Mistrovství pořádal Sportovní klub silového trojboje Litvínov. Po roční pauze se opět do dění v silovém trojboji zapojil také náš oddíl ve složení Miroslav Tarnóczy (tentokrát v roli trenéra), Daniel Pianka a Jan Pianka (soutěžící, váhová kategorie tradičně do 60ti kg). Tentokrát změn doznal též realizační tým, kde se objevila Lucie Kudrová se svým přítelem Jirkou Noskem ... a tak jim patří náš velký DÍK za celodenní podporu a pomoc.
Drama nastalo okamžitě po příjezdu, kdy Dan zjistil, že ručička na váze ukazuje více, než by si představoval. Následoval nedobrovolný trénink na litvínovském sídlišti a teprve po několikaminutovém běhu konečně ručička atakovala "šedesátku" :-).
V Litvínově náš oddíl soutěžil poprvé a tak byla možnost se detailně seznámit se zákulisím nejen "zmrzlého" nákupního domu, ale především posilovny, která posloužila jako předcvičovna - nutno dodat, že to bylo jedno z nejlepších zázemí z našich dosavadních zkušeností. Upřímně ... kdo z Vás si někdy mohl zasoutěžit přímo v obchoďáku ?
Nyní k samotné soutěži. Tradičně prvním cvikem byl dřep. Honza si nechal naložit 135kg jako základ, což nebyl vůbec žádný problém - tedy až na činku, náboje činky byly jaksi širší než je zvykem a tak při odebírání činky došlo při každém pokusu ke kolizi se stojanem :(. Druhý pokus se 150kg se ovšem též podařilo bez velké námahy překonat. To se nedá říct o Honzově třetím pokusu, který se prostě nevydařil - holt to nahoru už nešlo. Danovi se dařilo lépe a základ se 140kg nebylo pro něj nic těžkého, stejně naložil i s druhým pokusem se 155kg. Ve třetím si nechal naložit 165kg a opět to byl úspěšný pokus.

V
benchpressu si Honza nechal naložit základ vážící 100kg, což byl opět zajišťovací pokus jak má být a bez velké námahy ho úspěšně absolvoval a taktéž si vedl i s druhým pokusem se 105kg. Na třetí pokus si nechal naložit 110kg, který taktéž zvládnul a tak si vytvořil nové osobní soutěžní maximum. Jelikož se Honzovi na trénincích v benchi zrovna nedařilo, byl to pro něj dvojnásobný úspěch. Jeho bratr Dan, který má s benchpressem daleko větší zkušenosti si hravě poradil se základem na 110kg, ale taktéž s druhým pokusem na 120kg. Po dohodě s trenérem si na třetí pokus nechal naložit 127,5kg, což by znamenalo nový rekord ČR a první zápis našeho oddílu do tabulek nejlepších výsledků ČSST. Jenomže Dan to dal a udělal velkou radost jak sobě, tak celému oddílu a překonal tak již svůj vlastní rekord ;-).
Poslední disciplínou byl mrtvý tah. Honzovi se v přípravě dařilo lépe ne Danovi, takže doufal v nějaké to zlepšení. Základ na 180kg se povedl bez nejmenších problém a taktéž dopadl i jeho druhý pokuse se 195kg. Proto se odvážil si vylepšit své osobní maximum a nechal si naložit krásných 205kg. Pokus sice dotáhnul do zdárného konce, ale díky nesprávné technice (mírné pumpování tam bohužel bylo) pokus po právem uznán býti nemohl. Dan základ se 180kg zvládl bravurně, taktéž naložil s druhým pokusem o váze 190kg. Na třetí pokus si nahlásil úctyhodných 207,5kg - čímž by se poprvé dostal v součtu na hranici 500kg, bohužel v zákulisí došlo k chybě a tak byl nahlášen pokus na 202,5kg. Ten Dan s úspěchem zvládnul a tím si také zajistil I. výkonnostní třídu.
Dohromady Honza nasbíral 455 kg (
wilks 389,84) což znamenalo II. VT, Dan posbíral 495kg (wilks 422,19) a podle tabulek to znamenalo I. výkonnostní třídu.


0 komentářů :