12. 2. 2011

Úspěšný vstup OST Varnsdorf do sezóny 2011

První soutěží silových trojbojařů v letošní sezóně se stala mistrovství jednotlivých oblastí. Pro varnsdorfský oddíl silového trojboje to bylo mistrovství severních a východních Čech, které se uskutečnilo 5.února v Litvínově.

Tímto se téměř po roce sešli siloví trojbojaři a trojbojařky nejen z tohoto regionu. Soutěž byla stejně jako loni pořádána v prostorách obchodního domu Máj. Pořádajícím byl místní oddíl silového trojboje SKST Litvínov, který soutěž perfektně připravil a zajistil hladký průběh bez nejmenších komplikací.

Z varnsdorfského oddílu se soutěže zúčastnili loňský 2. vicemistr republiky Jan Pianka (kategorie do 59 kg) a Miroslav Tarnóczy (kategorie do 83 kg). Daniel Pianka měl již splněn kvalifikační limit na mistrovství Čech z loňského roku, tudíž se mohl plně věnovat svým svěřencům v roli trenéra.

Po povinném zvážení závodníků a kontrole jejich výbavy přišla na řadu samotná soutěž, která jako tradičně začala v nejnáročnější disciplíně, a to v dřepu. Honza z důvodu vleklých zranění při přípravě absolvoval pouze dva soutěžní pokusy, které bez problémů zvládl. Vyjádřeno v kilogramech, šlo o základ 140 kg a v druhém pokusu o konečných 150 kg v dřepu. Po té nastoupil Míra, který se s dřepy popral více a zkusil všechny tři pokusy. V prvním dal zajišťovacích 170 kg a po té s přehledem 180 kg. Bohužel poslední pokus na 190kg se nevydařil z důvodu technické chyby.
Druhou soutěžní disciplínou byl benchpress. Honza opět z důvodu zranění v přípravě čerpal jen ze zajišťovacího pokusu na 100 kg, který s přehledem zvládnul. Míra předvedl v této disciplíně skutečné drama, kdy po dvou neúspěšných pokusech a vidinou diskvalifikace se do třetího závěrečného pokusu pochlapil a vytoužených 110 kg ze všech sil vytáhl nad hlavu.
Na závěr si to borci rozdali v mrtvém tahu, který celé soutěžní klání uzavřel. Honza potáhl prvním pokusem 180 kg a tím si zajistil účast na mistrovství Čech. Další jeho pokus na váze 192,5 kg a na rovných 200 kg byl sice dotažený, ale s technickou chybou, která se rozhodčím nelíbila. Míra si vedl na mrtvém tahu parádně a předvedl svůj nejlepší soutěžní výkon, tedy rovných 220 kg (v předchozích pokusech 200 kg a 210 kg hravě zvládl).

V konečném zúčtování to pro Míru znamenalo pěkné čtvrté místo a Honza měl jednoduchou práci, která mu vysloužila místo první. Oddíl byl celkově šestý ! Nutno dodat, že pro Míru tato soutěž znamenala návrat na oficiální soutěžní prkna IPF po 3 letech. Poděkování za tyto výsledky patří nejen rodinnému kruhu soutěžících za jejich podporu, ale neméně i sponzorům, kteří přispěli ke kvalitní předsoutěžní přípravě.

1 komentářů :

werki řekl(a)...

Chlapi? Pěkný stránky a hlavně bomba výsledky! Držím palce k dalšímu makání a fandím vám!