14. 3. 2011

Další zlatá pro OST Varnsdorf

Dne 5.3.2011 se v prostorách tělocvičny základní školy gen. Peřiny v Pražských Řepých, konalo 19. mistrovství Čech v silovém trojboji. Mistrovství pořádal stejně jako v loňském roce Sporting Apis - klub silového trojboje Praha -Řepy.
Z varnsdorfského oddílu silového trojboje se této soutěže zúčastnili tři závodníci, a to Daniel Pianka – loňský mistr republiky v silovém trojboji, Jan Pianka – loni 2. vícemistr republiky a Miroslav Tarnóczy. Oporou na soutěži jim byli dlouholetí kamarádi Aleš Nesnídal a Daniel Ryšavý.
Tentokrát startovali bratři Piankové každý v jiné kategorii. Jan startoval v kategorii do 59 kg, Dan do 66 kg a Miroslav Tarnóczy do 83 kg. Každého závodníka čekaly tři pokusy na dřepu, tři pokusy v benchpressu a tři pokusy v mrtvém tahu.
K první disciplíně dřepu nastoupil Honzik Pianka, který zvládl lehce základní pokus na 145 kg a taktéž i druhý pokus s hmotností činky 155 kg. Třetí pokus s činkou vážící 165 kg byl bohužel nad jeho síly. Bratru Danovi se na dřepu dařilo lépe. Základní pokus na 160 kg zvládnul s přehledem a taktéž dopadnul i jeho druhý pokus s hmotností 170 kg. Na třetí pokus si již nechal naložit na činku 180 kg, která v tu chvíli znamenala trojnásobek jeho tělesné hmotnosti. Tento pokus s vypětím všech sil zvládnul, čímž si zlepšil své osobní maximum o krásných 15 kg. Jako poslední z varnsdorfských závodníků nastoupil na dřep Mirek, který bez velké námahy zvládnul základní pokus se 170 kg. Druhým pokusem zvládl 185 kg, čímž zlepšil své osobní maximum. Poslední pokus na 195 kg, byl pěkně započatý, ale na jeho dokončení již závodníkovi chyběly síly.
Další disciplínou byl benchpress, na který nastoupil první Honza Pianka, který zvládl lehce základní pokus o hmotnosti 100 kg, na druhý pokus si nechal naložit 105 kg. Třetí pokus Honzik neabsolvoval z důvodu předchozích zranění. Poté nastoupil na benchpress jeho bratr Daniel. Na první pokus si nechal naložit 115 kg. Vlivem prodělané virózy a s tím spojeným poklesem výkonnosti, se Danovi nepodařilo v tréninku jinak lehkých 115 kg zvládnout ani v jednom ze tří pokusů. Tímto pro Dana soutěž skončila. Mirek si nechal na první pokus naložit 110 kg, které bohužel v prvním pokusu nezvládl. Ve druhém pokusu, ale zabral a 110 kg zvládl. Na třetí pokus z důvodu nataženého svalového úponu nenastoupil.
Poslední disciplínou byl mrtvý tah, který zahájil jako tradičně Honza a s přehledem zvládnul svůj základní pokus o hmotnosti 180 kg. Též zvládnul i druhý pokus s činkou o hmotnosti 192,5 kg. Třetí pokus na váze 205 kg, rovnající se současnému rekordu v kategorii do 59 kg, bohužel byl nad Honzikovo síly.
Po té nastoupil k mrtvému tahu Mirek Tarnóczy, který zvládl lehce základní pokus na 200 kg. Ve druhém pokusu po technické chybě nedotáhl činku vážící 215 kg. Tu samou hmotnost se pokusil zvednout i třetím pokusem, což už bylo nad jeho síly.
V konečném pořadí kategorie skončil Jan Pianka na zaslouženém 1. místě, s celkovým součtem 452,5 kg a Miroslav Tarnóczy na 9. místě s celkovým součtem 495 kg. Oddíl OST Varnsdorf se umístil na výborném 6. místě z celkového počtu 20ti oddílů. Tímto závodníci oddílu silového trojboje Varnsdorf předvedli, že jsou velmi silnou konkurencí i v tak silně obsazených závodech jako bylo právě mistrovství Čech.
Velký dík patří Alešovi Nesnídalovi a Danovi Ryšavému za celodenní pomoc a asistenci při závodech. Dále patří poděkování sponzorům, bez jejichž přispění by nebyla příprava závodníků možná.

1 komentářů :

werki řekl(a)...

Pěkný kluci! Škoda těch zranění a vyróz, bylo by to určitě lepší, ale i tak klobouk dolů. Atakování svých osobních rekordů - dobrá práce!!! Gratuluju.