8. 4. 2011

Další český rekord pro OST Varnsdorf

19. mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen pro rok 2011 proběhlo již tradičně v Nymburku. Z našeho oddílu se kvalifikoval Jan Pianka, pro kterého to byla již třetí účast na republice. Tentokrát měl maximální podporu kolegů z oddílu - Miroslav Tarnóczy a Dan Pianka. Mimo oddíl byla k dispozici též Ivanka Jánská a oddílový fotograf Daniel Ryšavý, díky němuž se zde ve fotogalerii "vyrojilo" tolik fotek :-).
Po příjezdu proběhla tradiční kontrola výbavy a taktéž vážení. Váha se zastavila až na 57kg, což stačilo na zařazení do váhové kategorie do 59ti kg. Bohužel, jelikož byl Honza jediný v této váhovce, došlo ke sloučení s váhovou kat. do 66ti kg a tak alespoň bylo s kým soupeřit (výkony byly přepočteny na wilkse). Novým Honzovým soupeřem se tak stal úřadující šampión a legenda českého liftu Karlik Ruso, dále vynikající benchař Tibor Šalát a do třetice Jan Lorenc.
Po zahájení přišlo na řadu rozvičení před první disciplínou - dřep. Rozvičení se Honzovi nedařilo, prostě nebylo to ono. Naštěstí na place už to bylo o mnoho lepší a tak základ na 145kg neznamenal žádný velký problém. Konkurence v kategorii taktéž nezaostávala a tak si Honza držel mírný náskok před Tiborem a Janem Lorencem. Druhý pokus znamenal zvládnutí 155kg, která se technicky jevila lépe než předešlý základ. Jelikož v zákulisí výborně zapracoval Mirda, neskutečným povzbuzováním a dávkováním čpavku a taktéž přes Danovi pokyny se podařilo zvládnout celkem v pohodě třetí pokus o hmotnosti 165kg - nové osobní maximum bylo na světě. Dřep vyhrál jednoznačně a zaslouženě Karlik Ruso, když zvládnul neuvěřitelných 250kg (rekord M1). Pořadí bylo jasné, po první disciplíně vedl Karlik a za ním s pořádným odstupem Honza.
Druhá disciplína benchpress velké překvapení nepřinesla. Honza založil na 100kg, ve druhém zvládnul 105kg a bohužel třetí pokus na 110kg už se nepodařil, což ho nakonec stálo I. výkonnostní třídu. Benchpress se poslední dobou našemu oddílu nedaří, je co zlepšovat .... na druhou stranu musíme vyzdvihnout, že bylo zkoušené nové triko a že ho Mirda tradičně velmi dobře navléknul a před každým pokusem řádně připravil. Karlik zvládnul 107,5kg a to mu stačilo na průběžné vedení. Jednoznačným vítězem v benchpressu se stal Tibor, který zatlačil 152,5kg a potrvdil tak, že ve své váhovce nemá konkurenci. Zlepšil se též Jan Lorenc, kterému se podařil pokus o váze 122,5kg.
Třetí disciplína rozhodla o konečném pořadí závodníků. Jednoznačným favoritem na zisk malé zlaté byl Karlik, bohužel vlivem zranění zad více bojoval se zdravím, než s činkou. Takže toho pochopitelně využil nejvíce Honza, který zabojoval jak mohl. V podstatě zopakoval výkony z předchozí republiky a základem 180kg zahájil svůj mrtvý tah. Těsně stíhán Karlikem, který si hlídal průběžné vedení se přes činku 192,5kg propracoval k úctyhodné váze 205kg, což by znamenalo nový národní rekord. Mirda Honzu navléknul do skutečně již těsného dresu k tomu přidal řádnou porci čpavku a šlo se na to. Za opravdu mohutné hlasové podpory všech přítomných Honza i třetí pokus zvládnul takřka na jedničku, čímž vytvořil nový národní rekord. Navázal tak na "rekordové úspěchy" svého bratra Dana a ukořistil pro oddíl další vynikající výkon.
Celkový výsledek přinesl hromadu osobních rekordů, jednak nej soutěžní dřep se 165kg, potom mrtvý tah 205kg, total 475kg a total wilks 425,07. V medailovém pořadí tak Honza získal stříbro za předvedený dřep, bronz za benchpress, zasloužené zlato z mrtvého tahu a v konečném pořadí stříbrnou medaili a o pouhých 5 wilksových bodů před Karlikem.
Obrovský dík patří celému oddílu, který poskytl Honzovi vše co bylo zapotřebí. Od tréninků ve fitku ve Varnsdorfu, až po absolvování této soutěže. Jak Mirda, tak Dan udělal maximum pro Honzovo zázemí, dresy byly vždy velmi dobře připravené, motivace maximální, povzbuzování by probralo i slavného golema ;-). Navíc v zádech 2 fotografy, kde opět nezklamal příjezd Dana Ryšavého a taktéž přítomnost Ivanky Jánské. Dále se sluší připomenout sponzory našeho oddílu, kteří se již tradičně podílejí na nákupu potřeb oddílu viz. odkaz zde.

0 komentářů :