16. 2. 2012

Report: mistrovství oblastí Východní Čechy 2012

Richard Šos
 Do Nymburka se jelo 2 auty. Naštěstí všichni dorazili v pořádku. Ovšem tentokrát v parádní sestavě ...  a tu tvořili naši soutěžící Jan Pianka, Daniel Pianka, Miroslav Tarnóczy a Richard Šos. Dále byl k dispozici trenér Luboš Šos, který nejen že udílel nějakou tu radu, ale též dokázal kluky výborně promasírovat :-) ... jo a taky udílel dobré rady konkurenci, zejména při benchpressu :-))). Dále fotografové ... Kačka Batelková (profi), Daniel Ryšavý (polo profi) a Mára Eichler (ten posloužil jako hlavní kameraman). Na poletování se soutěžními lístky tu byla Ivana Jánská :-) ... ale i ta svoji úlohu zvládla dobře.
 Díky parádnímu rozlosování do 5 skupin bylo hodně času na přípravu v zákulisí a pomoc při soutěži, přičemž nebyl problém obsloužit i 2 kluky v jedné skupině. Jelikož byl Honza jediným soutěžícím do 59ti kg, sloučila se s 66 kg - a tak byl k vidění po letech bratrský souboj. První skupinu opět tvořily ženy a nejnižší váhové skupiny mužů, do které patřil jak Honza tak Dan. V druhé potom byl Richard a ve třetí zase Míra.

  Dřep
Rozvičení bylo celkem v poho, ale Mírovi se nevedlo dle představ - ovšem rozhodující jsou vždy soutěžní pokusy ;-). První soutěžní pokus OST Varnsdorf v této sezóně patřil Honzovi, který si nechal naložit 155 kg, což s přehledem zvládnul. Dan šel na základ 160 kg a též nezaváhal. Honza si na druhý pokus nechal naložit 165 kg, které též bez větších obtíží zvládnul. Obdobně naložil i s třetím pokusem 170 kg, čímž si vytvořil soutěžní osobáček. Danovi se dále už moc nedařilo a je to velká škoda, síla byla, ovšem technika tak nějak zradila :(. Richard šel na svůj první pokus, kde si nechal naložit 90 kg ... pro jistotu ve volném dresu. Dřep to byl velmi dynamický, ale vzápětí se ukázalo podezření na problém s třísly. Do druhého pokusu si Richard vzal dres, nicméně přes zdravotní komplikace se již nepřenesl a pokus vynechal ... bohužel ani třetí pokus se nezdařil. Míra po nepříliš nevydařeném rozcvičení šel na základ 180 kg. Bohužel, dres byl proti a tak nedostatečná hloubka se rozhodčím nelíbila. V zákulisí se povedlo dres trošku poupravit, aby nedělal velké problémy a druhým pokusem byla 180tka již překonána. Třetí pokus na 190 kg už byla vcelku lehká práce a tak nový osobáček v dřepu byl na světě :). 

 Benchpress
 Danova nevyzpytatelná Katana ho vyhnala k prvnímu pokusu pouze ve volném dresu (RAW), kde si velmi lehce poradil s 90 kg činkou a ještě si u toho mohl zařvat "Sparta Praha mistr ligy". To Honza měl k dispozici Danovo slavné triko, které vytvořilo několik národních rekordů a základ na 105 kg zvládl též s přehledem. Přišly na řadu druhé pokusy a tentokrát začínal Honza a dal 110 kg. Mezitím Luboš rychle Danovi navléknul Katanu a Dan si ji nanečisto vyzkoušel v rozcvičovně. Na place ho už čekalo 115 kg, což v tréninku byla brnkačka a taktéž na ostro nezaváhal. Holt třetí pokusy už tak zdařilé nebyly, Honza nedal 115 kg, prostě už to nešlo :-). Dan měl pokus nadějnější, nádherně 130 kg činku vytáhnul do napjatých paží - ale zvednutý zadek se prostě nepočítá :(. Zato Richard se vytáhnul a dokonce to vypadalo lépe než na tréninku :). První pokus 65 kg si střihnul jen ve volném dresu, s činkou se hladce poradil. Na další pokusy si raději vzal benchové triko a nechal si naložit o 10 kg více. S přehledem pokus proměnil a tak se rozhodl pro třetí pokus s 80ti kg. To už se Richard trošku zapotil, ale zvládnul to. Míra si na základ nechal naložit 110 kg. Pokus to byl krásný, takže se rozhodl pro nový soutěžní osobáček 120 kg. Jenomže se to jaksi nepovedlo, ale k dispozici měl ještě závěrečnou třetí možnost. V zákulisí byl řádně namotivován oddílovými kolegy a s notnou dávkou čpavku byl již ve třetím "kole" úspěšný.
  
 Mrtvý tah
 A do třetice ... naše nej disciplína, kterou se náš oddíl snaží vždy "umazat" náskok soupeřů ... a ne jednou to již vyšlo :-). Honzovi bolesti zad přinutily posunout si základ z původních 190 kg na 185 kg a tak šel na řadu jako první. Do jeho minidresu ho nasoukal Míra s Lubošem. Po "načpavkování" Honza činku s lehkostí předpisově vytáhnul. Dan se též nenechal zahanbit a základ 190 kg byl přímo učebnicový :-). Druhé pokusy byly též úspěšné, Dan zvládnul 195 kg a Honza 200 kg (čímž poprvé v životě získal I. výkonnostní třídu). Ale ... na třetí pokus si Honza nechal naložit krásných 206 kg, což by v případě zvládnutí znamenalo zlepšení národní rekordu. Důkladná příprava v zákulisí a čpavkem posilněný Honza se postavil k čince, uchopil a dotáhnul jak se patří - a nový rekord byl na světě :) ... a nejen to, tento mrtvý tah byl absolutně nejlepší napříč všemi kategoriemi. Jen škoda, že ho nenapodobil Dan a zbytečnou technickou chybou se připravil o 210 kg. Richard zabojoval jako lev a absolvoval svůj první soutěžní mrtvý tah se základem 120 kg ... zvládnuto :-). Jenomže třísla a dres prostě nešly dohromady a tak byl Richard nucen dále pokračovat jen ve volném dresu. Jenomže, to mu šlo paradoxně lépe než v dresu :-) ... a tak si hravě pohrál s činkou o 10 kilo těžší. Na závěrečný pokus si naložil 137,5 kg a byl opět úspěšný. Mírovi mrtvé tahy v tréninku nebyly příliš zdařilé. Naštěstí se to nikterak nepřeneslo do soutěžní atmosféry. Základní pokus s 210 kg byla hračka. Druhým pokusem vyrovnal své soutěžní maximum, když zvednul 220 kg. A jelikož mu to šlo opravdu dobře, nechal si naložit 225 kg a možná i zásluhou čpavku byl opět úspěšný a tak se mohl radovat z dalšího osobáčku.  

Sečteno a podtrženo
 Honza zvítězil ve své kategorii za 486 nazvedaných kilogramů, čímž si vysloužil I. VT, zvládnul nový národní rekord v MT a též se usídlil na prvním místě v celkovém součtu pro kategorii do 59ti kg. Dan za 470 kg získal stříbrnou medaili. Richard se v kategorii do 74 kg umístil na 6. místě za 307,5 kg. Míra v kategorii do 93 kg za 535 kg obsadil místo 8. Navíc Richard byl vyhlášen druhým nejlepší dorostencem. A aby toho nebylo tak málo, tak náš oddíl byl druhým nejúspěšnějším oddílem celého dne.
 Nutno dodat, že soutěž byla výborně připravená. Vynikající byli nakladači, kde v "dreamteamu" bylo vidět nejlepšího českého trojbojaře Milana Špingla, dále Krejču či Demčáka - všechno zvučná jména v českém liftu. Dokázali poradit, povzbuzovat a potom, když za váma stojí Milan Špingl - je to jako by jste dřepovali v kleci :-))).

 A kdy bude další pokračování ?
 No už 3. března se sejdeme opět v nákupním Litvínovském domě Máj :-), jen doufáme že tam bude tepleji než obvykle :). O účast na republiku bude usilovat jak Dan a Honza, tak i Míra a vše je možné :-). Na závěr musíme poděkovat všem, kteří se podíleli na výsledcích ... velký kus práce odvedl Luboš Šos, bez kterého by byl závod nereálný. Ale též fotografové měli plné ruce a foťáky práce :-) ... Kačka, Daniel i Mára - je z čeho vybírat na naše stránky. No nezbývá jen doufat, že obdobná organizace bude náš oddíl provázet i v dalších soutěžích.

0 komentářů :