9. 3. 2012

Report: mistrovství Čech 2012

V pořadí již druhé letošní trojbojařské klání se stalo mistrovství Čech, které uspořádal oddíl v Litvínově dne 3. března. Opět jsme se tedy sešli v obchodním domě Máj, abychom tam změřili své síly s ostatními závodníky z Čech. Celkem šlo o 48 soutěžících, kteří se v rámci pravidel doslova poprali o medailové pozice. Náš oddíl reprezentoval Dan a Honza Piankovi (sloučená kategorie do 66kg) a v kategorii do 93kg se představil Míra Tarnóczy.
Po nutném vážení a kontrole výstroje jsme se vrhli na první disciplínu, a to na dřep. První z našeho oddílu si svůj soutěžní pokus odbil Honza, a to na 155kg. Jelikož nezaváhal, tak přidal na druhý pokus 165kg a opět byl úspěšný. Z důvodu nachlazení již třetí pokus neabsolvoval. Dan si na první pokus nechal naložit 160kg a v souladu s pravidly tuto hmotnost hravě pokořil. Druhý pokus na 170kg a třetí na 175kg sice dřepnul, ale z důvodu neuznané hloubky mu tyto pokusy uznány nebyly. Největší konkurence našich kluků v této váhové kategorii do 66kg Jan Lorenc dřepnul úvodních 180kg a obsadil průběžné druhé místo před Honzou (Dan byl průběžně až čtvrtý). V kategorii do 93kg Míra měl velmi vážnou konkurenci a začal soutěž s činkou o hmotnosti 180kg, ale bohužel neúspěšně. Dal si repete a na podruhé to zvládl. 190kg hmotnost už bohužel nepokořil z důvodu neuznané hloubky.
V druhém dějství celé soutěže se závodnici představili v disciplíně benchpress. Honza absolvoval dva pokusy, a to první úspěšný na 105kg a druhý pokus na váze 110kg bohužel neúspěšně. Třetí pokus ze zdravotních důvodů Honza neabsolvoval. Dan se musel snažit, aby se dotáhl na vedoucí závodníky. Právě tato myšlenka ho dotlačila k trojici úspěšných pokusů. První na 115kg, druhý na 125kg a třetí 132,5kg. Jelikož Lorenc dal 120kg, tak se Dan průběžně vyhoupl na druhou příčku s minimálním náskokem 0,02 WB. Míra absolvoval základ na 110kg a úspěšně, po té 120kg v souladu pravidly nezvedl, ale v opakovačce byl úspěšný a tak si zapsal konečných 120kg do svého součtu.
Závěr soutěžního dne patřil tradičně mrtvému tahu, což je silná disciplína našich kluků a musím prozradit, že nezklamali. V kategorii do 66kg byl vidět velký souboj o druhé místo, který se rozhodl až v posledním závěrečném pokusu. Jak Dan, tak Honza i Lorenc si naložili na úvod 190kg a byli úspěšní. Druhý pokus opět shodně na váze 200kg dali. Ve třetím pokuse se vše rozhodlo. Nejdřív dal Lorenc 205kg. Po té Honza váhou 207,5kg stanovil nový národní rekord v kategorii do 59kg. A Dan v závěru též zabral a 207,5kg potvrdil konečné druhé místo za Honzou. Míra po základnách 210kg přidal v druhém pokusu 220kg a ve třetím výtečném pokuse 225kg potvrdil skutečnost, že naši kluci se ve světě mrtvých tahů neztratí . Na české scéně to pro Míru pro letošní rok znamenalo skvělé 10. místo.
Soutěž byla výborně připravená a nakladači jako vždy pohotoví a naprosto perfektní. Díky patří pochopitelně našim sponzorům a přítomnému podpůrnému týmu ve složení Ríša Šos, Ivča Pianka a Péťa Batelka. Péťa předvedl své masérské schopnosti (část úspěchu na mrtvém tahu tkví v jeho rukách) a předvedl svůj parádní fotografický um. Ivča tradičně poletovala s lístkama a Ríša byl všude, kde bylo zapotřebí. Bez takového týmu se jen těžko soutěží.

0 komentářů :