13. 4. 2012

Report: Mistrovství ČR 2012


V sobotu 7.4.2012 se v Kuřimi uskutečnilo jubilejní 20. mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen. Zúčastnilo se ho 38 nejsilnější mužů a 9 žen z necelé třicítky oddílů. Nás oddíl vyslal dva závodníky, a to Jana Pianku a Daniela pianku. Pro oba to byla již čtvrtá účast na této nejvyšší domácí soutěži a pro Dana to byl zároveň návrat po roční pauze. Realizační tým byl ve složení Míra Tarnóczy v roli trenéra a hlavní podpory závodníků, dále Kačka Batelková v roli fotografky a masérky. Nechyběl ani Mára Eichler (video) a k dispozici byl další fotograf Daniel Ryšavý.
Náš oddíl se rozhodl utábořit v Brně a to o den dříve, neboť brzké ranní vstávání nedělá dobře :-). Takové zázemí nám dalo prostor pro relaxaci, masáže, pohodičku a hlavně dostatek odpočinku před sobotním „maratonem“. Ubytování bylo opravdu pohodlné, pěkně v podkrovíčku, vlastní terasa … pořádná televize :-).
Ovšem v sobotu relax skončil. Kuřimská tělocvična, která byla součástí tamní základní školy poskytla naprosto luxusní rozcvičovnu. Nejen, že v ní byl velký prostor, světlo a teplo :-) … ale k dispozici byly 3 profi stojany (stejné jako na place) a dostatek kotoučů.
Nejdříve proběhlo seznámení s váhou … Honza dostál své pověsti nejlehčího závodníka v poli a vysušený s váhou 57,9 kg splnil limit pro zařazení do váhovky do 59 kg. Danovi váha ukázala 63,6 kg. Jenomže pro opětovný nedostatek soupeřů do 59tky byly obě zmíněné kategorie tradičně sloučeny. Startovní pole v této kategorii doplnil ultrašampion Karel Ruso, jakožto jasný favorit a čerstvý juniorský mistr republiky Jan Lorenc.
Po váze následovala klasická „žrádlovka“ … no hlavně doplnění tekutin, vypsání lístečků a v neposlední řadě též šikovné prstíky Kačky Batelkové, která se představila v roli masérky našeho oddílu. Žadonili i jiní o masáž, ale ta byla skutečně jen pro oddíl z Varnsdorfu.
Dřep
O první soutěžní pokus mužů v rámci celé soutěže se postaral Honza a to se základem 155 kg. Příprava se sice nezdařila dle představ, přesto to byl pokus platný. Danovi šly dřepy v přípravě podstatně lépe, ale přesto mu základ s činkou 165 kg nevyšel – nedostatečná hloubka, jinak to byl krásný pokus. Karlik Ruso základ s 230 kg a Jan Lorenc se základem 172,5 kg neměli žádný problém. Sérii druhých pokusů začal opět Honza a to se 165 kg a opět úspěšně, ačkoliv bylo vidět že to lehké nebylo. Dan měl co dohánět, ale tentokrát to prostě prodřepnul a 165tka byla jeho. V druhé sérii neuspěl ani Ruso, ani Lorenc. Ve třetím kole uspěl už pouze Karlik Ruso se 250 kg, čímž nasadil laťku hodně vysoko. Honza 170 kg nedal, Dan nezvládnul 182,5 a Jan Lorenc též do třetice úspěšný nebyl s činkou 182,5 kg. Pořadí po první disciplíně bylo jasné … Karlik měl obrovský náskok, za ním Honza, třetí Lorenc a celé to s malou ztrátou uzavíral Dan.
Benchpress
Rozcvičení už bylo celkem hektické, jelikož holek nebylo ani deset, bylo to opravdu rychlé. Rozcvičení bylo v pohodě. Tentokrát zahajoval Karlik s 95 kg, což nebyl pro něj problém. Honza si naložil 105 kg a byl též úspěšný. Dan i Jan Lorenc naložili stejný základ 117,5 kg a oba s přehledem zvádli. Druhou sérii zvládnul jen Karlik a to rovných 100 kg. Třetí kolo až na Honzu zvládli všichni. Karlik dal 105 kg, Jan Lorenc 125 a Dan zatlačil krásných 130 kg. Díky benchpressu se měnilo pořadí, Karlik sice neohroženě vedl, nicméně Dan se posunul na druhou příčku a Honza brousil třetí místo.Jan Lorenc zle dotíral ze čtvrté pozice.
Mrtvý tah
Poslední disciplína rozhodla o konečném umístění. Toto je disciplína pro Varnsdorfáky číslo jedna. Zahájil ji Honza se 185 kg, což byla jednoznačná záležitost. Dan úspěšně absolvoval 190 kg, Jan Lorenc zase 195 kg. Pouze Karlik základ prostě nedal. Ve druhém kole byli úspěšní všichni a právě toto kolo rozhodlo o medailích. Karlik úspěšně absolvoval 210tku. Honza zase 200 kg, Dan 202,5 kg a Jan Lorenc 205 kg. Poslední kolo zahájil Dan s 207,5 kg … byl to boj, ale povedlo se a Dan věděl že si po roční pauze odveze medaili. Potom šel na řadu Honza, který si nechal naložit 208 kg, sice do toho dal vše a činku vytáhnul, ovšem rozhodčí byli proti a pokus uznán nebyl – škoda, protože by tímto vytvořil nový národní rekord. Karlik Ruso dal 230 kg a Jan Lorenc v osobáku překonal 210 kg.
Konečné pořadí
Pro náš oddíl vybojoval Honza druhé místo za 414,35 bodů, Dan obsadil třetí místo když nasbíral 407,02 bodů. Zlato bral opět Karel Ruso a Jan Lorenc skončil na čtvrtém místě. Celkově se náš oddíl umístil na skvělém 3 místě. Obrovské DÍKY si za doslova mamutí podporu zaslouží předseda oddílu, Míra Tarnóczy … no ten co toho zvládnul … nejen obsloužit vlastní oddíl, ale též výrazně pomáhal Zdeňkovi Tuháčkovi. Dále nelze opomenout celý realizační tým Kačku Batelkovou, Máru Eichlera a Daniela Ryšavého. A to nej na závěr … no partneři našeho oddílu, přičemž pro tuto sezónu musíme vyzdvihnout město Varnsdorf, Miroslava a Vlastu Tarnóczy, Ateliér Batelkovi a též Míru Tarnóczyho.

0 komentářů :