4. 6. 2012

Report: Bořislavský gigant 2012 Dne 2.6.2012 se v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol Bořislav, uskutečnil 3. ročník pohárové soutěže v mrtvém tahu – Bořislavský Gigant 2012. Soutěž se konala pod záštitou starosty obce Bořislav.
 Z našeho oddílu se této soutěže zúčastnili dva závodníci a to Miroslav Tarnóczy a Luboš Šos.
 Mirek závodil v kategorii mužů bez superdresů (kategorie raw), Luboš závodil v kategorii muži s dresem. Každý závodník měl po důkladném rozcvičení před sebou čtyři pokusy k zvládnutí co nejvyšší hmotnosti činky.
 Jako první nastoupil Mirek, který zvládl lehce základní pokus na 190 kg, na druhý pokus si nechal naložit 200 kg, třetím pokusem s přehledem potáhl činku o hmotnosti 205 kg. Na čtvrtý pokus již nenastoupil z důvodu pokračující přípravy na další závody. 
 Jako druhý z varnsdorfských závodníků nastoupoval Luboš, který tréninkově zvládl základní pokus na 280 kg, na druhý pokus si nechal naložit 310 kg. Na třetí pokus si nechal naložit 315 kg, které s přehledem zvládnul. Závěrečný pokus byl pouze pojistkou k výhře kdy Luboš potáhl činkou o hmotnost 317,5 kg.   
 V konečném pořadí skončil v silné konkurenci Mirek Tarnóczy na skvělém 5. místě a Luboš Šos na 1. místě. Luboš zároveň zvítězil i v absolutním pořadí a získal titul ,,Bořislavský gigant“ Tato umístění jsou v konkurenci borců z celé České republiky nad očekávání skvělá a svědčí o stálosti formy Varnsdorfských závodníků.
 Soutěž měla patřičný spád, bez zbytečných průtahů. Pořadatelům se podařilo uspořádat soutěž na výborné úrovni, za což by se nemusely stydět ani mnohé mistrovské soutěže.

Patrik Navara, Luboš Šos

Míra Tarnóczy 190 kg

Luboš Šos 280 kg

Míra Tarnóczy 200 kg

Míra Tarnóczy 205 kg

Luboš Šos 315 kg

Luboš Šos 317,5 kg

vyhlášení výsledků0 komentářů :