2. 7. 2012

Report: Zlobr Cup 2012Poslední červnový den roku 2012 byl pro náš oddíl ve znamení Zlobr Cupu. Zlobrovci uspořádali totiž v tento den již druhý ročník soutěže v mrtvém tahu a vytvořili naprosto fantastické podmínky a zázemí, kterým by se mohli inspirovat i leckteré oddíly, pořádající mistrovské soutěže. Počasí bylo opravdu tropické, naštěstí organizátoři dokázali zajistit stín tam, kde ho bylo zapotřebí.
 Náš oddíl vyslal do boje Kačku Batelkovou, která si tak odbyla svoji premiérovou soutěž. Dále Ríšu Šose jakožto nadějného dorostence a též tři ostřílené mazáky Míru Tarnóczyho, Honzu Pianku a pozdější hvězdu večera Luboška Šose. Realizační tým se nám zúžil na jediného člena - tj. Dana Pianku, který měl plné ruce práce, neboť obskakovat 5 svěřenců dá opravdu zabrat. Jako první se na soutěžním pódiu představila Kačka a podle předvedených výkonů by nikdo ani nepoznal, že se pořád ještě zotavovala z angíny. Na první pokus si poručila 65 kg, což s obrovskou rezervou zvládnula. Stejně si ovšem vedla ve druhé i třetí sérii, tj. 70 kg a 75 kg. Ve čtvrté sérii již zaútočila na své nové osobní maximum a obdivuhodným stylem 80tku pokořila.
 Druhý na řadě byl již Ríša. Tady musíme dodat, že šlo o nejmladšího soutěžícího ve startovní listině. Z úvodního pokusu se 150 kg a taktéž z druhého se 170 kg bylo vidět, že si Ríša přišel pouze zatrénovat :-). Opravdu se zapotil až třetí série s jeho dosavadním maximem 180 kg. Jenomže Ríša se vyburcoval k překonání osobního maxima a o rovných 10 kg a čtvrtým zvládnutým pokusem se 190 kg dokázal, že mrtvý tah je jeho nejsilnější disciplínou a také to, že jablko nepadlo daleko od stromu ;-).
 Další v pořadí byl Honza a Míra ... Honza v kategorii do 80ti kg a Míra v kat. do 95 kg. Nejlehčí muž onoho dne Honza zahajoval první sérii se 185 kg, která byla úplně v pohodě. O něco více práce mu dala druhá série s 200 kg. Třetí série s 205 kg se také povedla a tak čtvrtá série se již nesla ve znamení vyrovnání osobního maxima a Honza tak potáhnul 210 kg, čímž si zajistil třetí místo. Míra si taktéž vedl velmi dobře, rozcvičoval se v první a druhé sérii, tedy s činkama o hmotnosti 210 a 220 kg. U třetí sérii s 230 se taktéž moc nezapotil a i proto se rozhodl pro vylepšení osobáčku. Čtvrtý pokus s 235 kg byl opravdu vydřený ... ale byl a to v novém osobním rekordu.
 Poslední náš borec byl Lubošek. Že je horkým favoritem své kategorie nikdo nemohl pochybovat ... ovšem to mu bylo zřejmě málo a tak se rozhodl zaútočit na absolutku. Luboš si první sérii odbyl s 280 kg, ve druhé se zapotil již více a krásných 315 kg hladce překonal. Po výpočtu se s Danem dohodl, že si Luboš do 3 série nechá naložit 345 kg, na které si sice moc nevěřil - ale obrovská oddílová podpora ho přesvědčila :-). Jenomže Lubošek to dal a nejen, že vyhrál svoji kategorii, ale též se stal absolutním vítězem, hvězdou večera a určitě i míláčkem publika ;-). Čtvrtý pokus byl už zbytečný a tak ho Lubošek vynechal.
 Soutěž byla nadstandartně připravená ... vynikající hlasatel, výborní nakladači, hlasitá a skvělá hudba, spravedlivý rozhodčí, k dispozici byl počítač a monitory s aktuálními výsledky, skvělé zázemí pro závodníky i diváky, občerstvení a také ceny, jejichž hodnota byla přes 50 tisíc. Příští rok jedeme znovu, to je jasné - a to ačkoliv jsou pro nás Sedlčany docela z ruky.
 A teď děkovačka ... no samozřejmě Danovi, který nás poctivě připravoval do každého pokusu a odvedl tuto černou práci pro oddíl. Kačce za profifotografie ... bude na co vzpomínat. Dále soutěžícím našeho oddílu, kteří dosáhli vynikajících výsledků a hlavně Zlobrákům za uspořádání závodu. V neposlední řadě sponzorům, díky kterým máme možnost takto absolvovat podobné soutěže.

2 komentářů :

Anonymní řekl(a)...

Super výsledky,velká gratulace a jen tak dále!!!

werki řekl(a)...

Pěkná práce! Jen tak dál! Gratuluju všem.