10. 4. 2013

Report: MČSR v silovém trojboji a mrtvém tahu (GPC)Ve dnech 6.-7.4.2013 proběhlo v Podivíně Mistrovství GPC České a Slovenské republiky v silovém trojboji a mrtvém tahu. Mistrovství se zúčastnilo úctyhodných 119 lidí ze všech koutů České a Slovenské republiky.
Naše výprava čítala tentokrát 4 lidi - Jan Pianka, jeho bratr Dan, dále Daniel Kadeřábek v roli fotografa a hlavně nejdůležitější postava Luboš Šos. V pravé poledne v sobotu jsme vyrazili do místa dění. Chtěli jsme přijet co nejdříve na vážení, aby bylo možné se do večera cpát a dohánět tak potřebné kilogramy. Tato strategie se osvědčila, neboť Honza navážil 58,7 kg (kat. do 60 kg) a Dan 63,2 kg (kat. do 66 kg). Večer jsme zakončili prohlídkou okolí zámku Lednice a též chutnou a tučnou večeří s živým přenosem fotbalového zápasu Sparta vs. Olomouc. Motivace sparťanského výkonu nás dozajisté motivovala i na nadcházející den.
Soutěž jako tradičně zahajuje dřep. Pro nás novým faktorem byl monolift, což je stroj, který usnadňuje nabírání činky (tzn. s činkou se již nikam necestuje). S takovu vymožeností jsme se zžili vcelku rychle, Luboš nakládal, kluci trénovali. Byla to pohodička, opravdu příjemné rozcvičení a tak se očekával solidní výkon na place. První šel již tradičně Honza, základ se 155 kg byl opravdu značně poddimenzovaný, a tak druhým pokusem překonal ještě 165 kg. Ve třetím zaútočil na vlastní osobní rekord a poprvé s činkou vážící 175 kg na zádech ho vcelku hravě překonal. Dan zakládal na 170 kg a to bez problémů, taktéž naložil i se 180 kg činkou … bohužel 190tka uznána nebyla, malá hloubka dřepu. Nutno dodat, že Luboš kluky výborně připravil, byl všude kde to bylo zapotřebí – u motání bandáží, u čpavku.
Následoval benchpress. Rozcvičení bylo nedobré z důvodu ne zrovna kvalitních benchových lavic, člověk si na nich připadal jak v na nějakém polštáři … navíc, podlaha byla šíleně kluzká a podle toho to taky vypadalo. Sice se jedna slovenská výprava snažila vytírat půlku Sokolovny, nicméně to žádný efekt nepřineslo. Luboš obléknul oba kluky do dresů, udílel ještě pár rad a mohlo se začít. Samozřejmě že zahajoval Honza a rovnou svůj letitý základ se 105 kg, byla to pohoda. Diskutabilní byl druhý pokus se 110 kg, kde si Honza stopku vyložil po svém, ale rozhodčí byli milosrdní a 2:1 pokus uznali. Třetí pokus 112,5 kg znamenal už nový osobní rekord. Dan zahajoval na 120 kg, ale nadvakrát … poprvé neudržel zadek na lavičce a po právu pokus uznán nebyl. Ve třetím zkoušel 130 kg a tady bylo již vše v pořádku.
To pro co se do Podivína jelo byl mrtvý tah. Varnsdorf je mrtvému tahu doslova zaslíbený a již před soutěží bylo jasné, že budeme útočit na nejvyšší příčky. V cestě bylo pár lidí, zejména slovenská výprava měla na zlato určitě též zálusk. K dispozici nám byla i předem připravená kalkulačka, která okamžitě počítala výsledky tak, aby bylo hned možné reagovat na soupeřův výkon. Rozcvičení bylo parádní a tak jsme se s napětím přesunuli přímo na plac. Díky lehčí hmotnosti zahajoval Honza se 190 kg činkou. Luboš si tentokrát užil, naládovat Honzu do minidresu není nic jednoduchého, ale zvládnul to na jedničku a tak se mu Honza odvděčil a se 190ti kilovou činkou si poradil. Dan se 190 kg základem uspěl taktéž. Dan si hlídal kluky ze Slovenska a tak váhu na činku si volil podle nich. Honza si kontroloval svůj závod a tak neváhal naložit 205 kg, která se jevila ještě lehčí než předchozí 190tka. Dan si naložil 200 kg, aby udržoval mírný náskok a průběžnou druhou příčku v celkovém hodnocení … poradil si velmi dobře. Na třetí pokus šel první Dan, na základě výpočtu mu mohlo stačit 207,5 kg a Dan to s vypětím všech sil dal. Honza si nechal naložit 210 kg, Luboš ho opět špičkově připravil a toto vše rozhodlo o jeho novém osobním rekordu a taktéž a prvním místu v průběžném hodnocení.
Tímto soutěž skončila a nám již nezbývalo nic jiného než sledovat zbylé 2 skupiny a doufat, že naše pozice v průběžném hodnocení nebudou ohroženy. Jenomže v tu chvíli se před Dana na výsledkové tabuli objevili další 2 soutěžící o cca. jediný bod. Zavládlo mírné zklamání, jediné kilo na čince. Ovšem rozčarování přišlo při rozdávání medailí. První místo ve své kategorii v rámci ČRSR a též samostatné ČR byla samozřejmostí. Následovalo vyhlášení mrtvého tahu a tady přišlo první překvapení, když na druhé místo byl povolán právě Dan … ten se ujišťoval, zda-li nedošlo k omylu, ale nedošlo (omyl byl ve výpočtech na elektronické tabuli, kde byli navíc připočítání druhé koeficienty, které se pro „absolutku“ napříč kategoriemi nepoužívají). Na první místo byl povolán vítěz Honza … dvě nejvyšší místa v mrtvém tahu je považován za obrovský úspěch. Navíc Honzův mrtvý tah byl absolutně nejlepší ze všech 119 soutěžících celého víkendu. Druhé velké překvapení následovalo … Honza se stal v absolutním pořadí 3. nejlepším závodníkem v open kategorii mužů.
Pro naši výpravu to byl určitě největší úspěch v historii oddílu. Největší DÍK si zaslouží Luboš, který klukům věnoval takřka celý víkend a pomáhal, kde se dalo, bez takových lidí se kvalitní výsledky dělat nedají. Další poděkovaní si zaslouží kluci, kteří pomáhali v přípravě, Ríša Šos a Láďa Žítek.
Doufáme, že dobrých výsledků letos předvedeme ještě více, neboť nás čeká Mistrovství ČR v benchpressu (WUAP) a dále celé Grand Prix napříč ČR v mrtvém tahu (Bořislav, Louny, Praha, Vrchlabí, Přerov, …). Držte nám palce.

Výsledky OST Varnsdorf:
Jan Pianka, váha 58,7 kg, kat. do 60 kg, EQUIP, open
Dřep 175 kg, benchpress 112,5 kg, mrtvý tah 210 kg, total 497,5 kg - 730,83 reshel
1. místo – trojboj ČR a SR ve váh. kat. do 60 kg (EQ, open)
1. místo – trojboj ČR ve váh. kat. do 60 kg (EQ, open)
1. místo – mrtvý tah ČR ve váh. kat. do 60 kg (EQ, open)
1. místo (absolutní pořadí)– mrtvý tah (EQ)
3. místo (absolutní pořadí)– trojboj ČR a SR (EQ, open, muži)

Daniel Pianka, váha 62,3 kg, kat. do 66 kg, EQUIP, open
Dřep 180 kg, benchpress 130 kg, mrtvý tah 207,5 kg, total 517,5 kg - 698,63 reshel
1. místo – trojboj ČR a SR ve váh. kat. do 66 kg (EQ, open)
1. místo – trojboj ČR ve váh. kat. do 66 kg (EQ, open)
1. místo – mrtvý tah ČR ve váh. kat. do 66 kg (EQ, open)
2. místo (absolutní pořadí)– mrtvý tah (EQ)

0 komentářů :