4. 6. 2013

Report: 4. ročník Bořislavský gigant 2013


V sobotu 1.6.2013 se uskutečnil již 4. ročník Bořislavského gigantu. Jde o tradiční soutěž v mrtvém tahu, které se zúčastnil i náš oddíl. Jako exibiční závodník se představil loňský vítěz Luboš Šos a svoji premiéru na této pohárové soutěži absolvoval Honza a Dan Piankovi a to v kategorii open, equip. Celou oddílovou výpravu doplnil Láďa Žítek, který tentokrát zaujmul roli fotografa, nakladače … no prostě odvedl tu černou práci, která je vidět pouze v zákulisí každé soutěže.
 Po příjezdu bylo již vidět, že bude všude mokro a to se následně potvrdilo. Na závodníky alespoň moc nepršelo díky obřím stanům, které organizátor soutěže připravil, ale i tak bylo zejména na zemi všude plno vody. Dorazilo 50 závodníků z celé ČR a konkurence byla opravdu nabitá.
 Při vážení bylo vidět, kdo řádně držel dietu a kdo hřešil. Tradičně nejlehčí závodník byl Honza, tentokrát navážil pouhých 57,6 kg, Dan 61,9 kg a Luboš byl opět nejtěžší 121,4 kg. Naše skupina byla až na konci celé soutěže, takže byl čas se pořádně najíst a doplnit energii po cestě.
 První na řadu šel Honza, 190 kg základ je tradiční povinnost a s přehledem se povedlo. Dan taktéž na 190tce nezaváhal. Luboš si nechal naložit 320 kg a za hudebního doprovodu „Ktož sú boží bojovníci“ bez problémů činku pozvedl. Nutno dodat, že takovou znělku by si zasloužil spíš Láďa, který nakládal v zákulisí kotouče na činku kde komu, oblékal kluky do dresů a vůbec, byl vlastně úplně všude, takový všudybyl.
 V druhém kole zapsal Dan 200 kg, Honza dvoustovku vydřel též. Luboš si zase poradil s 330 kg vážící činkou.
 Ve třetím kolem se už Honzovi nezadařilo a jindy pro něj lehkých 205 kg prostě nedal. Dan si naopak s 205 kg činkou parádně pohrál a začal si tak upevňovat průběžnou druhou pozici za Honzou, který od počátku vedl. Luboš bohužel 340 kg napoprvé nedal, takže následovalo převlečení do rezervního dresu.
 Čtvrtý kolo Honza už vynechal, nešlo to … a navíc první místo měl jednoznačně pod kontrolou. Dan se rozhodl nakonec zaútočit na absolutku napříč reshelem a naložil si skvělých 215 kg … škoda, nevyšlo to, ačkoliv pokus marně nevypadal. Čtvrtý pokus se stal osudným i Lubošovi, 340 kg napodruhé nezdolal.
 Výsledkově v kategorii open, equip obsadil Honza 1. místo za výkon 200 kg, 300,20 reshel, Dan 2. místo za 205 kg, 279,62 reshel. Luboše když započítáme do výsledku, tak z toho bylo nádherné druhé místo celkově za 330 kg, 284,46 reshela (za použití odečtu nazvedané váhy a těl. hmotnosti).
 Závěrem se sluší poděkovat všem, kteří se zasloužili o pohodové zázemí v průběhu celé přípravy (Láďa Žítek, Richard Šos), Láďovi Žítkovi musíme poděkovat podruhé za to, že s námi zvládnul celý den a dopomohl tak k výborným výsledkům našeho oddílu. Dále musíme poděkovat městu Varnsdorf, které nás zahrnulo do koncepce pro podporu sportu. A v neposlední řadě organizátorům, nakladačům a všem, kteří připravili závod s naprosto parádní atmosférou, kterou nezkazil ani nekonečný déšť. Již nyní se těšíme na 5. ročník ;-).

Zleva: Jan Pianka, Daniel Pianka, Viktor Horák, Jaromír Šruc, Lukáš Jiruška, Libor Hurdálek

 

Luboš Šos


0 komentářů :