30. 7. 2013

Report: Bomba Gym Cup 2013Již druhý ročník Bomba Gym Cupu v Praze se uskutečnil 20.7.2013. Soutěžilo se jak v benchpressu tak i v mrtvém tahu, kvůli kterému jsme sem přijeli. Tentokrát se soutěžilo bez dresů, tedy RAW - náš oddíl RAWky moc nejezdí, ale abychom předvedli "hrubou sílu" :) a ukázali, že umíme soutěžit i bez dresů, zúčastnili jsme se.
Jistý startující byl Honza Pianka a taktéž Richard Šos a od obou se očekávala nějaká ta medaile. Naši "výpravu" doplnil tradičně Luboš Šos se svým synem Davídkem a taktéž Daniel Pianka.
Vážení proběhlo podle předpokladů, Honza navážil pouhých 57,4 kg a Richard rovných 68 kg. Jelikož bylo opravdu velké teplo a soutěžilo se venku, setrvali jsme několik hodin ve stínu. Jakmile skončil benchpress, byl čas pro krátkou přípravu, kterou tedy zahájil Richard. Nic složitého, drobné protažení, pár pozvedů a bylo vše připraveno. Richard zahajoval na 150 kg, který sice zvládnul, ale byla vidět velká nervozita. Nicméně na druhý pokus se 160 kg se už Ríša předvedl v podstatně lepší formě a dokázal, že mrtvý tah opravdu umí. Též se rýsovalo jisté druhé místo průběžného pořadí mezi dorostenci. Na třetí pokus si nechal naložit 167,5 kg, přičemž druhé místo bylo již zajištěno. Ovšem právě třetí pokus byl ten nejlepší co Ríša předvedl a je jen škoda, že nebyl k dispozici ještě čtvrtý.
V kategorii open do 90ti kg se strhnul napínavý souboj o první místo. O to bojoval Honza s Petrem Horákem. V prvním kole si  Honza naložil jistý základ 165 kg, což nebylo zrovna na začátek nejsnažší :(. Též po prvním kolem byl ve své kategorii za vedoucím Horákem. Druhé kolo pořadí nezměnilo, i když si Honza poradil bravurně se 175 kg činkou. Třetí kolo rozhodlo o všem, Honza zvládnul lehce 185 kg a jelikož Petr Horák poslední pokus vynechal, znamenalo to první místo pro náš oddíl.
 V kategorii dorostenci obsadil Ríša druhé místo za 167,5 kg (222,15 reshel). V kategorii muži do 90 kg obsadil Honza první místo za 185 kg (180,83 reshel) a zároveň se mu podařilo obsadit třetí místo v absolutním pořadí pro mrtvý tah za druhým Markem Zychem a třetím Jirkou Tkadlčíkem.
 Velké DÍK si zaslouží Luboš Šos za podporu týmu, Dan za to, že kluky přivezl a zase odvezl a též Zdeňku Tuháčkovi za foto. Dále musíme poděkovat městu Varnsdorf, které náš oddíl finančně podpořilo v rámci sportovní koncepce.

 
Kategori muži do 90ti kg - 1. Jan Pianka, 2. Petr Horák, 3. Michal Kozák


Kategorie dorostenci - 1. Roman Mandík, 2. Richard Šos, 3. Vojtěch Mandík

Jan Pianka

OST Varnsdorf (zleva: Luboš Šos, Jan Pianka, Richard Šos, Davídek Šos, Daniel Pianka)

Richard Šos - 150 kg

Richard Šos - 160 kg

Richard Šos - 167,5 kg0 komentářů :