8. 4. 2014

Report: MČSR v silovém trojboji a MT, Bardejov (SVK)  Společné Mistrovství České a Slovenské republiky se konalo tentokrát na Slovensku a to v Bardejově. Jako tradičně soutěžil Honza, opět v kategorii do 60ti kg a Dan v kategorii do 67,5kg … oba stále ještě jako open, ale tentokrát netradičně RAW. Doprava na Slovensko byla opět netradiční, a to autobusem Student Agency, což se nakonec ukázalo jako skvělá volba, protože pohodlíčko, odpočinek, relax, kávička gratis či televize … no to opravdu za to stálo. Před samotnou soutěží potom ještě pizza obřích rozměrů a pivečko.

  Vážení proběhlo ihned napoprvé a bez komplikací, Honza navážil 58,9 kg a Dan 63,1kg.

V Bardejově byla připravená hala naprosto luxusně, přesně tak, jak to známe z MS … prostě to nej co snad dohromady šlo dát. Též rozcvičovna byla špičkově vybavená včetně 2 velkých TV, kde se daly sledovat jak výsledky, tak i probíhající soutěž. To vše fungovalo naprosto fantasticky a velkou zásluhu na tom má právě Luděk Kalenský. Tímto je zapotřebí poděkovat jak organizátorům, tak i Luďkovi a potom též všem, kteří se postarali o pohodové závody na vynikající úrovni.

Dřep

  Tradiční první disciplínou je dřep. Rozcvičení nebylo zase tak špatné, ačkoliv mohlo být i lépe. Zajišťovací pokusy na 135 kg a 140 kg byly naprosto v poho … aby také ne. Ovšem i druhé pokusy, kde kluci jeli shodně 150 kg, bylo bez nějaké značné námahy. Velká škoda byla u třetí série na shodných 160 kg, kde to nešlo, takže ihned v začátku dřep pouhých 150 kg – určitě bylo navíc.

Benchpress

  Rozcvičení naprosto perfektní a rozhodně lepší než u dřepu. Honzův základ na 75 kg byl opravdu příliš poddimenzovaný, ale úplně stejně na tom byla druhá série s 80 kg. Bohužel, u 90ti kilové činky Honza udělal velkou chybu a následný dotlak činky již nezvládnul. Dan se musel popasovat nejdříve s pravidly soutěže, přičemž poprvé se mu nechtělo poslouchat pokyny rozhodčích a tak mu byl uznán až druhý pokus s 90ti kg. Třetí pokus s 95 kg nebyl uznán … činku zdolal hladce, ale mírně zvednutý zadek rozhodčí nepřehlédli. Ale proč nezkusit 4 pokus … a tak Dan šel, dal a znamenalo to národní rekord, který čítá 100 kg (ovšem do soutěže se čtvrté pokusy již nepočítají).

Mrtvý tah

  Nejsilnější disciplína kluků je vždy mrtvý tah. Danovi v přípravě moc nešel, to Honza ho měl stabilnější a navíc se přihlásil do soutěže mrtvého tahu … očekávalo se 5.-6. místo, což by byl úspěch. Tentokrát kluci jeli všechny série se stejnou váhou. Honza začínal na 165 kg a Dan na rovncých 170 kg, což byla pohodička pro oba. Obdobně na tom ale byl i druhý pokus se shodnými 180ti kg, které též neznamenalo nějaké výraznější potíže. Ale třetí série prostě nebyla Danovi opět dopřána a tak zapsal 180 kg. Honza zvládnul třetí sérii lépe a 190kg činku pokořil.

Výsledky

  Dan získal za trojboj 420 kg, tj. 558,18 reshela první místo ve váhové kategorii a celkově 21. ze všech (raw, open), Honza si vedl lépe a za stejných 420 kg, po přepočtu 613,2 reshela se umístil celkově 11., svoji váhovou kategorii vyhrál též. Jenže to není vše … Honza ještě ukořistil 3. místo v mrtvém tahu, což určitě neočekával, neboť v RAWu nesoutěží a na významnějších závodech to takto zkusil prvně.

  Cesta domů byla opravdu opět pohodová, zase autobus, pohodička, relax … trošku spánku … no lze jen doporučit ! Velké poděkování si zaslouží všichni kluci z oddílu za pomoc v přípravě, zejména Luboš Šos ;-). Též musíme poděkovat městu Varnsdorf, které nás podpořilo finančně v rámci Koncepce podpory sportu.

0 komentářů :