25. 11. 2014

Report: Mistrovství ČR v mrtvém tahu (GPC)

 Posledním letošním mistrovským závodem GPC bylo Mistrovství ČR v mrtvém tahu v Podivíně. Síly si zde změřilo 80 soutěžících a pochopitelně na startovní listině nechyběla špička GPC v mrtvém tahu.
 Náš oddíl patří k těm nejlepším v této disciplíně a kromě favoritů bratří Pianků sestavu doplnil tradičně Richard Šos a premiérově na svém prvním mistrovském vystoupení GPC (FČST) se objevil dlouholetý matador Luboš Šos  a nadějný dorostenec David Kovalčík.
 Jediným zástupcem RAWky za náš oddíl byl tentokrát David (T3, RAW, 90 kg). Na základním pokusu nezaváhal a 200 kg dal s velkým přehledem. Dramatický souboj svedl s Filipem Háchou, který nakládal jako David a oba byli úspěšní též na 215 kg. Třetí pokus se povedl už jen Davidovi, to když pozvedl skvělých 227,5 kg a právem tak bral zlatou medaili.
 Dále se představil Richard (T3, EQ, 82,5 kg), kterému se závod příliš nevydařil. Základ na 195 kg byl ještě v pohodě, úspěšně zapsal i druhý pokus na 210 kg, ale třetí pokus s 220 kg už bylo nad jeho síly. Zlatá medaile v jeho kategorii ho neminula, ale zároveň získal absolutní třetí místo v rámci všech juniorů a dorostenců (EQ).
 Zajimavý a neméně napínavý byl i souboj EQ v openu. Tam náš oddíl zastupoval Honza (open, EQ, 60 kg) a Dan (open, EQ, 67,5 kg) a do třetice i Luboš (open, EQ, 125 kg). Nejvíce se dařilo Honzovi, kde po základu 190 kg zdolal následně i 200 kg a taktéž 205 kg, což stačilo na zlato v jeho kategorii. Dokonce se nechal vyhecovat ke čtvrtému pokusu a úspěšným výkonem 210 kg získal národní rekord na sovji stranu. Danovi se dařilo méně, základ 190 kg ještě prošlo, taktéž 200 kg, ale 205 kg už prostě nešlo, nicméně zlato bylo doma. Ale Luboš se nenechal zahanbit a předvedl svoje zkušenosti v podobě úspěšného základu 285 kg, úspěšně zvládnutého druhého pokusu s 300 kg a taktéž rekordním třetím pokusem s 331 kg. Jednoznačně zasloužená zlatá medaile. Ovšem v absolutním pořadí EQ, open jednoznačně vyhrál Honza a Dan se umístil hned za ním, když využil zaváhání siláka Jirky Tkadlčíka. Ale to není vše, v tzv. absolutní absolutce, tj. porovnání RAW i EQ souběžně byl Honza druhý a Dan třetí, vyhrál fantastický Petr Petráš, který si prvenství jednoznačně zasloužil.
 Oddíl se umístil na výborném třetím místě (z 18ti oddílů z celé ČR).
 Výše uvedené výsledky opět pasují naše kluky do tradičním favoritů v mrtvém tahu a doufejme, že v následující sezóně budou neméně úspěšní.

0 komentářů :