6. 4. 2015

Mistrovství Saska v mrtvém tahu - Eibau (Německo)

 "Eibau slaví své české mistry Saska" ... tímto nadpisem dne 30. března 2015 vyšel článek v německém deníku Sachsische Zeitung, který shrnul působení varnsdorfských silových trojbojařů z OST Varnsdorf. Tentokrát ovšem členové oddílu OST Varnsdorf hostovali v oddílu SG Fortschritt Eibau na soutěži saského mistrovství v mrtvém tahu, který se konal právě v Eibau dne 28.3.2015. Jde o několikaleté pokračování úzké spolupráce mezi oběma oddíly a pročeské borce je to další srovnání na mezinárodní úrovni.
 První do bojů zasáhnul Richard Šos (do 83 kg, junioři) a s výkonem 210 kg jednoznačně ovládnul svoji kategorii, přičemž mezi juniory s přehledem dosáhnul 2. místa v absolutním hodnocení juniorů. Tradičně nejlehčí váhovou kategorii (do 59 kg, open) obsadil Jan Pianka, kterou vyhrál s výkonem 210 kg a vytvořil tak nový saský rekord. Daniel Pianka (do 66 kg, open) s výkonem 207,5 kg vyhrál svoji kategorii a též zaznamenal nový saský rekord. Luboš Šos (do 120 kg, open) s výkonem 315 kg obsadil druhé místo za vítězným Geitnerem z Drážďan.
 Skvělým výkonem celého oddílu byl i fakt, že se v absolutním hodnocení všech mužů (přepočet dle wilksova koeficientu) objevil Jan Pianka, druhý o půl bodu byl Luboš Šos a těsně za ním se umístil Daniel Pianka. Tímto byly splněny kvalifikační požadavky pro účast na mistrovství Německa v mrtvém tahu, které se koná dne 28.11.2015 v Oberölsbachu (Norimberk). Poděkování patří Městu Varnsdorf, který dlouhodobě podporuje oddíl OST Varnsdorf a v dějišti závodů především Láďovi Žítkovi, který zajistil kvalitní servis pro své oddílové kolegy.

0 komentářů :