Historie oddílu

Počátky našeho soutěžení sahají do roku 2005, kdy jsme se zúčastnili prvního ročníku Aréna cupu v mrtvém tahu – tehdy nikdo z našich nynějších členů neměl licenci ČSST a soutěžili jsme tak v kategorii volně příchozích za město Varnsdorf. První soutěže, které naši dnešní členové absolvovali již pod licencí ČSST byly v roce 2006 a to pod hlavičkou oddílu Aréna PWL Nový Bor. Zde se začali sbírat nové zkušenosti a poznatky. První tituly na sebe nenechaly dlouho čekat a Daniel Pianka se poprvé stal mistrem ČR v benchpressu ve váhové kategorii do 60 kg.
Následně došlo k přechodu do oddílu SK Olymp Fitness Nový Bor, jelikož oddíl Aréna PWL Nový Bor ukončil činnost v ČSST. Důvodem nesetrvání v původním oddíle byl fakt, že Aréna PWL Nový Bor založila vlastní svaz (GPC). První velké úspěchy našich nynějších členů přišly právě pod SK Olympem a to dvěma tituly mistra ČR, jedním titulem vícemistra ČR a též dvojnásobným rekordem v benchpressu.
Ovšem touha reprezentovat přímo naše město vyústila roku 2008, kdy jsme se rozhodli pro založení vlastního oddílu, který se tak stal prvním oddílem silového trojboje v našem městě. Další úspěchy už tedy následovaly přímo pod OST Varnsdorf, kdy se nám povedlo získat první a třetí místo na mistrovství ČR v silovém trojboji a taktéž nový národní rekord v benchpressu. Úspěch byl korunován třetím místem našeho oddílu na mistrovství ČR.
Po sérii sezón pod IPF, kde bylo dosaženo několik republikových titulů a dokonce rekordů svazu (novodobých) se náš oddíl z důvodu zákazu startů na nejrůznějších soutěží v rámci ČR rozhodl pro změnu licence a od roku 2013 přestoupil do GPC. V první sezóně a první soutěži pod touto federací se povedlo získat double v MČR a SR v mrtvém tahu. A nebyly to úspěchy jediné. Kromě pohárových soutěží, kde jsme se pravidelně umísťovali na prvních příčkách a to i v absolutním hodnocení, náš oddíl získal velké úspěchy i na mistrovských klání, kde se opět naši závodníci umísťovali na nejvyšších příčkách v absolutním hodnocení. Velký úspěch byl na ME v Trutnově 2104, absolutní hodnocení v mrtvém tahu pro několik našich členů, ale nebyl to jen mrtvý tah ... výborné výsledky padaly jak v trojboji, tak i v samostatném benchpressu, což znamenalo několik nových národních i evropských rekordů.
Rok 2014 byl průlomový, jednak došlo k omlazení týmu a potom se povedlo posbírat neskutečné množství skvělých úspěchů. Naše snaha vyústila k zisku třetího místa Sportovce roku ve Varnsdorfu pro rok 2014 (kategorie dosp. kolektiv) a dokonce první místo v kategorii dosp. jednotlivci.

0 komentářů :